Zabezpečení kola, apod

Jakým způsobem máte zabezpečené kolo proti krádeži?

Každé kolo má pro každého z nás svou hodnotu. Z pohledu peněz to bude od několika stokorun po desítky tisíc. A kolik % z hodnoty kola jste ochotni investovat do jeho ochrany před krádeží? Většina z nás asi zvolí nějakou mechanickou zábranu. Tedy nějaký zámek. Nejčastěji to bude zámek lankový, článkový, podkova… Samozřejmě všechny tyto zámky lze překonat s určitým nářadím a za jistý čas za většího či menšího hluku.

Ale určitě jste slyšeli o alarmu. Máte jej možná doma, v autě, v zámku kotoučové brzdy své motorky. Kola vybavené kotoučovou brzdou je možné zabezpečit stejným způsobem jako motorku, ale má to svá úskalí. Alarm je tedy zařízení, které vydává výstražný a poplašný zvuk při neoprávněné manipulaci s chráněným předmětem.
Jeden takový velmi lehký zámek – alarm (vejde se do kapsičky dresu) je M-WAVE Lock ‚N ‚Roll Alarm alarm lock (cena 800,- Kč).
Nebo samostatný alarm ABUS Alarmbox. Testem prošel na v redakci cykl.cz. Mrkněte ještě na video 🎞. Je k dostání ve dvou barvách černý a modrý. Tohle mi přijde jako velmi pěkné řešení. Jeho cena je stanovena na 1329,- Kč.

A pak je tu ještě Protect6. Je to taková chytrá „nálepka“, které jde velmi špatně odstranit. O té se můžete dočíst zde. Cena s aktivací 299,- Kč. Žádný jiný poplatek 😀.

Všechny zde uvedené produkty včetně zámků pořídíte u mě. Tedy v cyklo-AV. Ceny se mohou lišit.

Aleš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *